Rýchlo a zbesilo

Naučili sme sa žiť čo najrýchlejšie.

Chceme rýchlo dospieť, rýchlo zbohatnúť, rýchlo postupovať v práci, rýchlo byť úspešnými….

Ak to nejde dostatočne rýchlo, sme nervózni, nesvoji, nešťastní. Ak to, o čo sa usilujeme, dosiahol niekto v našej blízkosti skôr ako my, privádza nás to priam do zúfalstva.

Cítime sa neschopní a hľadáme vinníkov našej nedokonalosti, v zdedených génoch, v spoločnosti, v nedostatočnej podpore nášho okolia.

Snažíme sa byť na seba ešte prísnejší a bežať životom rýchlejšie a rýchlejšie..

Čo na tom, že si už nestíhame ani povšimnúť tú krásu okolo, ani pristaviť sa pri ľuďoch, ktorí by chceli s nami tráviť viac času. Odkladáme tie drobné radosti a sme presvedčení, že kým vládzeme, musíme bežať a radosť a potešenie zo života si užijeme neskôr…..Naozaj tomu veríme ?

Počas toho šialeného tempa si totiž ani nestihneme všimnúť, že sme sa zmenili, prestali sme sa smiať a tešiť zo života. Chuť víťazstva nám zrazu stŕpne na jazyku, keď si uvedomíme, že čas sa už vrátiť nedá. Že deti už stihli vyrásť, my zostarnúť a na nejaké výstrelky už nemáme vlastne chuť.

Rýchlo a zbesilo_Blog_Hýčkáreň

Pamätám si na svoje detstvo, keď každý deň bol ďalším novým zážitkom. Bavilo nás chodiť do školy, lebo stretnutie so spolužiakmi a spolužiačkami vždy znamenalo kopu nových, veselých príhod. Najradšej sme boli vonku, lebo doma nás hneď pripreli do práce, alebo poslali učiť sa. Bola to sranda, veľa sme športovali, vymýšľali rôzne hry, prežívali prvé lásky.

V škole patrili medzi naše najobľúbenejšie, hodiny telocviku, športovať patrilo k bežnému štandardu.

Dnes keď vidím deti vo veku 12 – 13 rokov, každé s mobilom v ruke, so začínajúcou, alebo už celkom vážnou obezitou, ktoré trávia voľné chvíle doma pri počítači a na hodinách telocviku sa radšej ospravedlnia, je mi trochu smutno.

Oni sa však netrápia…O 2 – 3 roky, keď majú 15 – 16 rokov a začnú sa im zapaľovať lýtka, uvedomia si, že frajerina je vyzerať dobre. A tak začnú chodiť do posilky a keďže potrebujú rýchly výsledok, využijú ponuku zaručene fungujúcich preparátov. Veď rodičia tešiaci sa, že dieťa sa konečne venuje niečomu poriadnemu, radi zaplatia.

Ale nechcem moralizovať. Väčšina z nás oceňuje rýchle služby, rýchle výsledky, rýchle spôsoby riešenia akýchkoľvek problémov. Sme v tom rovnako, mladí, aj tí zrelší.

Často práve cesta k dosiahnutiu cieľa je však tou najdôležitejšou a prináša nám najviac AHA momentov a hlbokých zážitkov. Čím kratší je čas medzi túžbou a jej naplnením, tým viac sa ochudobňujeme…

Nedovoľte strachu z nedostatku času, aby Vám spôsoboval stres a ochromoval Vaše vnímanie.

Nájdite v sebe odvahu spomaliť a dovoľte si vystúpiť z rozbehnutého bežiaceho pásu.

U nás v Hýčkárni v Banskej Bystrici, je to práve o spomalení. Nájdite si čas pre seba, pre svoje zdravie a psychickú pohodu, príďte sa upokojiť a umožniť si vidieť aj veci, ktoré ste doteraz nevideli.

Info o našom programe a akciách nájdete na našej fb stránke a na www.hyckaren.sk.

Veľmi sa na Vás tešíme 🙂